iDnes.cz: Než se Jay-Z stal bohatým a slavným rapperem, živil se prodejem drog v New Yorku. Nyní se vrací ke kořenům a začal se věnovat obchodu s marihuanou v Kalifornii, kde je tato droga od loňska legální. Firma Caliva oznámila, že Shawna Cartera, což je pravé zpěvákovo jméno, jmenovala hlavním stratégem.

2-jay-z-roc„Bude mít hlavní slovo v zaměření tvůrčích postupů, v šíření a strategii značky,“ uvádí ve svém prohlášení Caliva, která se prodejem marihuany zabývá a zaměstnává 600 lidí.

Manžel zpěvačky Beyoncé se má v rámci svého postavení podílet také na programu pomoci bývalým vězňům. Jay-Z poukázal na „potenciál obchodu s marihuanou“ a řekl, že chce dělat „něco mimořádného a zároveň se bavit, činit dobro a být s lidmi“.

Devětačtyřicetiletý Carter byl v mládí drogovým dealerem v Brooklynu a nyní spolupracuje s nevládní organizací Reform Alliance, která usiluje o reformu amerického trestního systému. Podle časopisu Forbes je Jay-Z první miliardář mezi rappery, a to nejenom díky hudbě, ale také díky investicím do vína a koňaku.

S propagací marihuany jsou v USA spojena jména i dalších celebrit, píše agentura AFP a jmenuje mezi nimi herečku Whoopi Goldbergovou, rappera Snoop Dogga, country zpěváka Willieho Nelsona nebo podnikatelku Marthu Stewartovou.

Autoři: ČTK

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/rapper-jay-z-drogy-strateg-firma-marihuana-prodej.A190712_085713_lidicky_zar